وب دا خوزستان | پايگاه خبري و اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز : حجت الاسلام شفيعي: بايد برنامه‌هاي عيدغدير علاوه بر جشن و شادي همراه با معرفت‌افزايي باشد
سه شنبه، 21 شهریور 1396 - 14:08 کد خبر:12305
حجت‌الاسلام‌ و المسلمين سيدمحسن شفيعي: در روز غدير بايد ياد پيامبر بزرگوار، امام علي(ع) را گرامي بداريم و در وجود خود با اميرالمؤمنين(ع) تجديد بيعت ‌كنيم و آن تجربه تاريخي در فضاي انقلاب اسلامي را با دقت مورد عنايت قرار دهيم


حجت‌الاسلام‌ و المسلمين سيدمحسن شفيعي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي خوزستان با تبريك عيد سعيد غديرخم كه به تعبير برخي روايات عيد بزرگ‌تري نسبت به همه اعياد اسلامي است، اظهار داشت: اهميت غدير در اين است كه تكليف ادامه مكتب اسلام را مشخص مي‌كند.

وي ادامه داد: با ارتحال پيامبر بزرگوار اسلام و پايان يافتن سلسله انبياء اما تكليف هدايت بشر و حركت و سير مستقيم انسان‌ها در مسير كمال ادامه دارد و پايان پيدا نمي‌كند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي خوزستان گفت: خداوند متعال بشريت و انسان‌ها را بدون راهنما و راهور رها نكرده و عيد غدير تداوم آرمان‌هاي توحيدي، خط مستقيم يكتاپرستي و مسير كمال است.

حجت‌الاسلام و المسلمين شفيعي بيان كرد: باتوجه به اين‌كه عيد سعيد غيدخم بزرگ‌ترين عيد اسلام است بايد آن را به بهترين و شايسته‌ترين وجه مورد توجه و اهتمام قرار داد، جنبه‌ها و جلوه‌هاي متنوع اظهار شادماني و سرور با رعايت كرامت اين عيد مورد توجه واقع شود.

 

برنامه‌هاي عيدغدير علاوه بر جشن و شادي همراه با معرفت‌افزايي باشد

وي افزود: آنچه كه در رعايت شأن عيد سعيد غيدخم صورت مي‌گيرد بايد در شأن اين مناسبت باشد و البته به شادي و جشن صرف همراه با احساسات تنها كافي نيست و بايد جنبه معرفت‌افزايي اين روز در برنامه‌هاي عيد غديرخم مورد توجه قرار گيرد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي خوزستان گفت: فهم اهميت عيد غدير و فراز و نشيب پيش آمده بعداز آن امروز براي ملت ايران كار سخت و دشواري نيست.

حجت‌الاسلام والمسلمين شفيعي عنوان كرد: خوشبختانه تجربه موفق و مباركي در كارنامه ملت ايران وجود دارد و مردم پس از رحلت امام راحل مسير را گم نكرده و با جانشين برحق او بيعت كردند و شعار «ما اهل كوفه نيستيم امام تنها بماند» را با ارتحال امام خميني(ره) به شعار «ما اهل كوفه نيستيم علي تنها بماند» تغيير دادند.

وي با بيان اين‌كه ملت ايران به درستي دريافتند وقتي نگاه اعتقادي به امام و رهبري، عهدي كه با امام خميني(ره) داشتيم همان عهد و پيمان را با امام خامنه‌اي داريم و اگر اين بصيرت در صدر اسلام وجود داشت و پس از ارتحال پيامبراكرم(ص) علم به دست اميرالمؤمنين(ع) سپرده مي‌شد بدون ترديد امروزه حوادث و تحولات ديگري را شاهد بوديم.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي خوزستان اظهار داشت: در روز غدير بايد ياد پيامبر بزرگوار اسلام، امام علي(ع) را گرامي بداريم و در وجود خود با اميرالمؤمنين(ع) تجديد بيعت ‌كنيم و آن تجربه تاريخي در فضاي انقلاب اسلامي را با دقت مورد عنايت قرار دهيم.