وب دا خوزستان | پايگاه خبري و اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز: برگزاري جلسه هماهنگي ويژه ايام نوروز در حوزه اورژانس پيش بيمارستاني
دوشنبه، 21 اسفند 1396 - 17:28     کد خبر: 13553

به گزارش روابط عمومي مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اهواز، اين جلسه  يكشنبه 20 اسفند با حضوز دكتر مير خشتي  مدير مركز فوريتهاي پزشكي اورزانس استان خوزستان و جمعي از نيروهاي اورژانس برگزار شد .

در ابتداي اين جلسه دكتر شهيار مير خشتي هدف از تشكيل جلسه را هماهنگي بين بخشي در خصوص خدمت رساني فوريتهاي پزشكي در ايام نوروز و  ورود كاروانهاي راهيان نور و ميهمانان نوروزي به استان خوزستان بر شمردند.و ضمن بيان  مشكلات زياد در حوزه فوريتهاي پزشكي خصوصا كمبود نيرو وتجهيزات و اظهار داشت: با توجه به مشكلات زيادي كه در اين زمينه وجود دارد ولي هميشه پرسنل با تمام توان خود حضور بي دريغ داشتند و با كمترين امكانات بهترين عملكرد را ارائه كرده اند.

وي در ادامه تاكيد زيادي بر نگهداري صحيح از آمبولانسها ،اتوبوس آمبولانسها و تمامي خودروها كرد و ضمن خواستار رسيدگي به اين موضوع  از آماده باش كليه پايگاههاي شهري و جاده اي ،پرسنل ستادي و عملياتي از تاريخ 24 اسفند1396 تا 15 فروردين 1397 خبر داد و گفت: در اين ايام كليه پرسنل در مراكز اورژانس فوريتهاي پزشكي حضور خواهند داشت و كشيكهاي نظارت و بازرسي در طول اين ايام از كليه پايگاهها، ايستگاههاي سلامت نوروزي و يادمانهاي شهداي دفاع مقدس بازديد بعمل مي آورند.

 

دكتر ميرخشتي از احداث 3 ايستگاه سلامت در وروديهاي استان (شهركرد به خوزستان، بوشهر به خوزستان و لرستان به خوزستان) و همچنين 2 باب درمانگاه شبانه نوروزي در يادمانهاي شهداي دفاع مقدس (مزار شهداي هويزه و طلائيه) خبر دادو افزود:  ارسال آمار و عملكرد و همچنين اطلاعات تمامي حوادث ويژه و ماموريتهاي خاص انعكاس داده خواهد شد  .

در ادامه آقاي مهندس  نبوره معاون مركز در خصوص مشكلات پيرامون اعزامهاي بين بيمارستاني و همچنين اعزام بيماران بدحال به مراكز درماني در مركز استان ياد آوري كرد وعنوانداشت :با توجه به مشكلات كمبود نيرو تلاش شود ماموريتها و اعزامها كارشناسي شود .

وي همچنين از نحوه پوشش لباس فرم پرسنل براساس استاندارها ،چيدمان وسايل داخل آمبولانس بر اساس استاندارها و دستور العمل اورژانس كشور و نگهداري صحيح از آمبولانسها و همچنين به موقع رسيدن بر بالين بيماران نكات لازم را گويا كرد.

در پايان مسئولين واحدهاي ستادي و مسئولين فوريتهاي پزشكي شهرستانهاي تابعه دانشگاه علوم پزشكي اهواز نقطه نظرات وپيشنهادات خود را ارائه دادند و در مورد آنها بحث و بررسي صورت پذيرفت.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها