پنج شنبه 18 بهمن 1397
تعداد بازدید: 11

در ششمين روز از دهه مبارك فجر، دومين 'بانك شير' كشور در مركز آموزشي درماني امام خميني (ره) افتتاح شد

به گزارش وب‌دا خوزستان، نخستين بانك شير استان خوزستان و دومين بانك شير كشور با حضور دكتر ايرج نظري رئيس دانشگاه، دكتر سيد مهدي حسيني زاده معاون بهداشت و رئيس مركز بهداشت استان، دكتر مهران ورناصري معاون درمان دانشگاه در مركز آموزشي درماني امام خميني(ره) اهواز با اعتبار 230 ميليون تومان افتتاح شد.


بانك شير مادر، مركزي براي جمع‌آوري و آماده‌سازي صحيح شير اهدايي مادران است. شير مادر را مي‌توان دوشيده و در شرايط مناسب نگهداري و سپس به بانك شير منتقل كرد. پس از اطمينان از سالم بودن اهداكننده شير، شير جمع‌آوري‌ شده پاستوريزه و در شرايط مناسب نگهداري مي‌شود و در اختيار بخش‌هاي نوزدان و NICU  براي نجات نوزادان نارس قرار مي‌گيرد.


امروزه در بسياري از كشورها براي بسياري از نوزادان نارس كه هنوز شير مادر خودشان آماده نيست از شير اهدايي مادر پاستوريزه شده استفاده مي‌كنند و اين آماده‌سازي و پاستوريزاسيون شير مادر در بانك شير انجام مي‌شود.
مادراني كه مي‌خواهند به نوزاداني غير فرزند خودشان شير هديه دهند، مي‌توانند به بانك شير مركز آموزشي درماني امام خميني(ره) اهواز مراجعه كنند تا علاوه بر پاداش اخروي، احساس خوب كمك به يك نوزاد و مادر او را داشته باشند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه