یک شنبه 21 بهمن 1397
تعداد بازدید: 193

تشريح اقدامات و فعاليت هاي انجام شده در هنديجان بمنسبت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان هنديجان، دكتر احسان صفايي سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان هنديجان گزارشي از اهم اقدامات و فعاليت هاي انجام شده در بزرگداشت هر چه باشكوهتر جشن چهل سالگي انقلاب در دهه مبارك فجر را اعلام نمود.

    صفايي با اشاره به شعار " افتخار به گذشته، اميد به آينده " اظهار داشت: برنامه هاي خوبي در بزرگداشت دهه مبارك فجر در شبكه بهداشت و درمان هنديجان اجرا شد. در اولين قدم،  در نماز جمعه قبل از شروع دهه مبارك فجر حضور يافتيم و با كسب اجازه از محضر امام جمعه محترم شهرستان در مابين خطبه ها، گزارشي اجمالي از اقدامات و افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي در طول چهل سال، در ارائه خدمات بهداشت و درمان به مردم هنديجان داده شد. خدماتي كه انعكاسي از همت و خواست مردمي ميباشد كه چهل سال پيش در چنين روزي فعل خواستن را با رهبري رهبري فرزانه صرف كردند و اكنون نيز با درايت و دكترين مقام معظم رهبري(مدظله العالي)، با اقتدار ادامه دهنده اين راه هستند، تا شعار " افتخار به گذشته، اميد به آينده " كه براي دهه فجر امسال درنظر گرفته شده، بسيار فراتر از يك شعار و واقعيتي عيني و حقيقي باشد.

    سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان هنديجان بيان داشت: در اولين روز از اين دهه تمامي مراكز خدمات جامع سلامت، ستاد شبكه، مركز بهداشت و بيمارستان با پرچم و ريسه هاي دهه فجر، آذين بندي شدند و بنرهايي با مضمون تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب و شعار امسال در اماكن مختلف نصب شد. چادر سلامت ديگر برنامه روز اول بود كه با ارائه خدماتي مانند اندازه گيري قند خون براي بيماران و مشاوره تغذيه و اصلاح سبك زندگي با اندازه گيري BMI و فشار خون براي عموم شركت كنندگان در همايش بزرگ پياده روي روز 12 بهمن در هنديجان برپا شد و انشالله در روز راهپيمايي 22 بهمن نيز اين چادر سلامت دوباره برپا خواهد شد.

    وي ادامه داد: در اين ايام و به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي 3 ديدار با خانواده معظم شهداء شهرستان هنديجان برگزار شد، هيئتي از مسولان شبكه بهداشت و درمان هنديجان، امام جمعه محترم و مسولين ادارات شهرستان به ديدار خانواده سه شهيد گرانقدر؛ شهيدان عزيز حيات هنديجاني، سالم قجري و شهيد حبيب ساري دشتبان رفتند و ضمن دلجويي از خانواده هاي اين شهدا به آنان عرض احترام شد.

    صفايي در تشريح برنامه هاي اجرايي ديگر در شبكه بهداشت و درمان طي اين دهه عنوان كرد: برنامه ديگر اين دهه، حضور مسئولان و پرسنل شبكه بهداشت و درمان هنديجان، فرمانده سپاه  و مسولين ادارات شهرستان در يادمان شهداء گمنام شهرستان هنديجان و عطرافشاني و غبار روبي از مزار شهداء گمنام، با هدف زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهداء و همچنين تجديد پيمان با آرمانهاي آنان بود.

مدير شبكه بهداشت و درمان هنديجان در خصوص ديگر برنامه هاي اين دهه افزود: برنامه پياده روي پرسنل شبكه بهداشت و درمان شهرستان در صبح چهارمين روز از دهه مبارك فجر، اقدام بسيار خوبي بود كه پيوند بين سلامت و نشاط را با تمام برنامه ها و اقدامات ما ازجمله جشن پيروزي انقلاب اسلامي نشان ميدهد. ويزيت رايگان و تامين داروي مورد نياز به صورت رايگان در روستاهاي چم تنگو، فيروز آباد، ناصرآباد و كريم آباد توسط تيمهاي سلامت مراكز خدمات جامع سلامت هنديجان برنامه شبكه بهداشت و درمان در پنجمين روز از اين دهه پرافتخار بود.

    سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان هنديجان در پايان به راهپيمايي 22 بهمن اشاره كرد و گفت: آخرين و مهمترين اقدام در اين دهه مقدس و باشكوه، حضور همه پرسنل شبكه بهداشت و درمان در كنار ساير اقشار مردم هنديجان در راهپيمايي عظيم 22 بهمن است. امسال با وجود شرايطي كه دشمنان كشورمان ايجاد كرده اند بايد همه با هم، باشكوه تر از هر سال، به همه جهانيان و خصوصا دشمنان قسم خورده اين انقلاب نشان دهيم كه مردم ايران با اتحاد و همدلي و اطاعت از مقام معظم رهبري (مدظله العالي) تا آخرين قطره خون پاي اين انقلاب و آرمانهاي آن ايستاده اند. طراحی و پیاده سازی: راد رایانه