دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
تعداد بازدید: 6

دكتر نظري: اجراي بسيج ملي كنترل فشارخون بالا، يكي از مهمترين وظايف دانشگاههاي علوم پزشكي منطقه 4 آمايشي

به گزارش وب دا خوزستان، اولين نشست شوراي كلان منطقه چهارم آمايشي در سال جديد با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز و اعضاء هيئت رئيسه دانشگاه و رئيس دانشكده علوم پزشكي شوشتر، جمعي از مديران و مسئولين ستادي پيرامون برنامه عملياتي و ديگر موضوعات اخير برگزار شد.

در ابتداي اين نشست دكتر ايرج نظري در خصوص مشكلات دوره پسا سيلاب فروردين ماه سال جاري و ضرورت مشاركت حداكثري كليه دانشگاه ها و دانشكده هاي كلان منطقه در پويش بهار همدلي جهت ساخت و بازسازي مسكن سيل زدگان مواردي را يادآور شد.

 

وي با اشاره به مسائل و بلاياي طبيعي در ابتداي سال در استانهاي جنوبي افزود: متاسفانه سيلاب در فروردين ماه آسيب‌هايي را به تمام زير مجموعه‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي خوزستان وارد كرد و زمان زيادي از فعاليت‌هاي دانشگاه‌ها، در بخش هاي ديگر را به خود اختصاص داد و تقريباً بسياري از فعاليتها و برنامه هاي اجرايي را تحت تاثير قرار داد.

 

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز ضمن بيان اين مطلب كه سيلاب اخير بسياري از برنامه هاي روتين دانشگاه را مختل كرده است، اذعان داشت: با توجه به اينكه در ابتداي سال تمام انرژي صرف انجام كارهاي مربوط به سيلاب شد، تمامي دانشگاهها و دانشكده ها در انجام امور محوله به صورت شبانه روزي تلاش كردند.

 

نظري در بخش ديگري به برنامه هاي ملي طبق دستورالعملهاي ارسالي از سوي وزارت بهداشت اشاره كرد و افزود: چند برنامه كشوري به صورت مشترك بايد پيگيري شود، يكي از اين موارد كنترل بسيج ملي فشارخون بالا و ديگري پويش ملي بهار همدلي مي باشد.

وي در مورد فعاليت هاي برجسته اي كه در تمام دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور صورت گرفته است، گفت: خوشبختانه يكي از قوي ترين سازمان هايي كه در اين زمينه از روز اول و تا به امروز كه بعد از فروكش كردن سيل همچنان عواقب ناشي از آن ادامه دارد، فعاليتهاي مطلوب و مستمر داشته است، دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور بوده است.

 

نظري در ادامه به پيگيري برنامه هايي كه به صورت مشترك در سطح استان قابل اجرا است، در سطح وزارت متبوع اشاره كرد و گفت: اميد است با پيگيري از سوي ديگر سازمان ها و وزارت  بتوان برخي مشكلات را حل كرد .

 

رئيس شوراي كلان منطقه چهار كشور در بخش دوم  از صحبتهاي خود اظهار داشت: پيگيري هاي صورت گرفته از طرف دانشجويان بمنظور رفع برخي مشكلات انجام شده است و تا اندازه اي مورد تشويق همگان قرار گرفته است كه پويش ملي بهار همدلي نام دارد. در راستاي اين پويش دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه‌هاي علوم پزشكي وظايفي بر عهده آنها گذاشته شده كه در جهت رفع مشكلات مردم مناطق سيل زده برخي فعاليتهاي بايد صورت گيرد و همانطور كه همه مي دانيد دانشگاه ها و دانشكده ها بايد حسابي به صورت مشترك بنام رئيس دانشگاه، معاون دانشجويي و فرهنگي و يكي از اعضاء هيئت علمي معتمد و محبوب افتتاح كرده و طبق تفاهم نامه منعقد شده با سازمانهاي حمايتي از جمله با كميته امداد امام خميني (ره) سهم خود را جهت همياري و مساعدت در بازسازي و ساخت خانه هاي سيل زدگان به انجام برسانيم.


رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز در خصوص بسيج ملي فشار خون اضافه كرد: در حال حاضر يكي از مهمترين وظايف دانشگاههاي علوم پزشكي منطقه 4 آمايشي بسيج ملي كنترل فشارخون بالا است كه با پيگيري‌هاي ايجاد شده توسط زيرمجموعه ها در تمامي دانشگاه ها و دانشكده ها كارگروه ها مشخص و فعاليتها تعيين شده اند و تمامي شهرستانها فعاليتهاي اجرايي خود را متناسب با فاز اجرايي اين طرح ملي اغاز كرده اند.

گفتني است در اين جلسه روساي دانشگاه ها و دانشكده هاي لرستان، دزفول، آبادان و بهبهان از طريق ارتباط زنده ويدئو كنفرانس گزارش كار و همچنين نقطه نظرات خود را بيان كردند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه