دوشنبه 14 مرداد 1398
تعداد بازدید: 129

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: تمرکز بر مدیریت روابط عمومی در بحران ها، حوادث و بلایا

از خصوصیات کلی روابط عمومی ها در سازمان ها این است که عالم و عامل به اخبار و مطالب بوده و قدرت انتشار مطالب را برای گروه های مختلف هدف داشته باشند. انتشار مطالب، باید متناسب با نیاز سه گروه هدف از جمله، مردم، سیاستگذاران و سیاستمداران و مجریان صورت گیرد.

به گزارش وب دا خوزستان، دکتر کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اجلاس مديران روابط عمومي دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور، سازمان های تابعه و مسئولين روابط عمومي ستادی، با بیان اینکه این اجلاس، با تمرکز بر مدیریت روابط عمومی در بحران ها، برگزار شده است، تاکید کرد: با توجه به وقوع رخدادها و بلایای اخیر مانند سیل و زلزله در برخی استان های کشور، اجلاس سال 98، با محوریت مدیریت اطلاع رسانی در بحران ها، حوادث و بلایا، برگزار خواهد شد. در روز نخست این اجلاس، سعی شده با برگزاری یک کارگاه آموزشی، مبحث مدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی در بحران ها و حوادث، در حوزه سلامت مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.


در بخش دیگری دکتر محمداسماعیل اکبری بیان کرد: از خصوصیات کلی روابط عمومی ها در سازمان ها، این است که عالم و عامل به اخبار و مطالب بوده و قدرت انتشار مطالب را برای گروه های مختلف هدف داشته باشند. انتشار مطالب، باید متناسب با نیاز سه گروه هدف از جمله، مردم، سیاستگذاران و سیاستمداران و مجریان صورت گیرد. هر روابط عمومی که توانست این هماهنگی را درون سیستم ایجاد کرده و ارتباط موثری بین گروه های هدف ایجاد کند، موفق خواهد بود. 

مشاور عالی وزیر بهداشت روابط عمومی ها در بسیاری مواقع خط مقدم سازمان برشمرد که مسئولیت بسیاری از مشکلات سازمان را برعهده گرفته و پاسخگو هستند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب در فاز اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون، افزود: سالانه حدود 97 هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری های منتسب به پرفشاري خون، جان خود را از دست می دهند، لذا وزارت بهداشت بر نقطه حساسی تمرکز و اقدام به برگزاری بسیج ملی کنترل فشارخون کرد. در این زمینه، دانشگاه های علوم پزشکی همکاری بسیار خوبی داشتند. اما آنچه در حال حاضر اهمیت دارد، این است که کار روابط عمومی ها در این زمینه به اتمام نرسیده است، چراکه در این کمپین، 2 میلیون و 600 هزار مورد جدید مبتلا به فشارخون بالا و حدود 10 میلیون مورد در معرض خطر، شناسایی شده است، بنابراین مراقبت، درمان، آموزش و محافظت از سلامت این افراد جزو اولویت ها بشمار میرود.

در این اجلاس علاوه بر آموزش های مداوم و  مجازی، آموزش از راه دور، مباحث دیگری از جمله تبادل نظر و تبیین اهداف، برنامه ها و راهکارهایی که به منظور تحقق حداکثری اهداف برنامه عملیاتی حوزه روابط عمومی وزارت بهداشت در سال 98 مشخص شده مطرح خواهد شد . 


گفتنی است اجلاس مديران روابط عمومي دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر کشور، یکشنبه 13 مردادماه ۹۸، آغاز طی دو روز متوالی ادامه خواهد داشت.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه