دوشنبه 01 مهر 1398
تعداد بازدید: 343

دکتر میثم معزی: بعد از جنگ تحمیلی، امداد و درمان مجروحان حادثه تروریستی سال گذشته، از افتخارات ماندگار بیمارستان گلستان

دکتر میثم معزی بعد از جنگ تحمیلی، امداد و درمان مجروحان حادثه تروریستی سال گذشته، از افتخارات ماندگار بیمارستان گلستان است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی درمانی گلستان، دکتر میثم معزی در خصوص گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس، بخش عمده‌ای از وظیفۀ بازیابی سلامت و امداد رسانی به رزمندگان، برای تداوم مقابله با دشمن بعثی بر دوش بیمارستان بزرگ گلستان اهواز بود و جای جای این بیمارستان، قدمگاه متبرک شهدای بزرگواری است که بعضا" چندین بار دورۀ مجروحیت خود را در این مرکز گذرانده‌اند.

رئیس بیمارستان گلستان اهواز ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدای حمله‌ تروریستی سال گذشته‌ی اهوار افزود: پس از وقوع حادثه تروریستی، به دستور ریاست دانشگاه، در مراکز درمانی تابعه از جمله در بیمارستان گلستان وضعیت آماده‌باش اعلام شد که عملکرد فوق‌العاده کادر پزشکی و پرسنل این مرکز و البته اورژانس فوریت‌ها در انتقال سریع و درمان مناسب، در عدم افزایش تلفات این حمله‌ی ناجوانمردانه و شنیع، بسیار موثر بود.

 

وی افزود: طی سالیان سال بیمارستان گلستان اهواز در متن بحران‌ها و حوادث بوده است و همین امر موجب کسب تجارب سودمند و افزایش سطح آمادگی این مرکز و کارکنان آن در سطوح مختلف شغلی، اعم از کادر درمان و پرسنل پشتیبانی شده است.

دکتر معزی تصریح کرد: هنوز جای ترکش خمپاره‌های دوران دفاع مقدس در برخی قسمت های بیمارستان مشهود است و این خود بیمارستان گلستان اهواز را به شکل دفتری مملو از خاطرات تلخ و شیرین آن دوران در آورده که تصویر جانفشانی و ایثار مردان و زنان بسیاری در آن ثبت شده است.

 

وی با اشاره به اسامی کارکنان شهید این مرکز گفت: شهید احمد قاری دزفولی، شهید رضا لک و شهید قاسم آفریدون از جمله کارکنان شهید و افتخارات بیمارستان گلستان اهواز هستند اگر چه علاوه بر این عزیزان با توجه به ماهیت آموزشی این مرکز، دانشجویان شهید بسیاری نیز در هنگام شهادت در این مرکز مشغول تحصیل بوده‌اند.

معزی گفت: دکتر سیدمحمدعلی حکیم (که به همراه شهید علم الهدی در هویزه به شهادت رسید)، شهید دکتر محمد حکیم (خبرنگار و مسئول بخش عربی صدا و سیمای مرکز خوزستان)، شهید دکتر مجید بقایی (فرمانده قوای یکم کربلا)، شهید دکتر محمدعلی رهنمون، رئیس بیمارستان صحرایی خاتم الأنبیاء(ص) در طلائیــه، شهید سیدعبدالرضا موسوی (جانشین شهید جهان آرا در فرماندهی سپاه خرمشهر) در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دانشجو بودند و بخشی از آموزش های دوران دانشجویی خود را در مرکز آموزشی درمانی گلستان اهواز گذراندند.

 

رئیس مرکز آموزشی درمانی گلستان با اشاره به خدمات ارائه شده در بیمارستان گلستان تصریح کرد: بیمارستان گلستان اهواز طی سالهای اخیر در امیر رسیدگی به مصدومان سوانح رانندگی و خدمت به راهیان نور و زوار اربعین، خدمات شایان ذکری انجام گرفته است و امروز هم برای شرایط اربعین آمادگی لازم در این مرکز وجود دارد.

 

وی افزود: دو مرز اصلی ورود و خروج زائران از سمت چذابه و شلمچه، در خوزستان است و در این راستا آمادگی خدمات بهداشتی درمانی و بیمارستانی در بیمارستان گلستان اهواز وجود دارد و همه این‌ها نشان از اهمیت این مرکز و لزوم توجه ویژه و بیش از پیش به این مرکز می‌باشد.

 طراحی و پیاده سازی: راد رایانه