چهار شنبه 03 مهر 1398
تعداد بازدید: 102

حجت الاسلام شفیعی: امروزه بزرگترین تکریم مقام شهیدان خدمتگزاری به مردم است


رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان بزرگ‌ترین تکریم مقام شهیدان را خدمتگزاری به مردم دانست و افزود: بزرگترین تلاش در پاسداری کار و راه و نام شهیدان همین است که هر کسی در هر جایی در استفاده از آنجا تمام قامت خدمت کند و دلسوزی کند .ما نیز امروز با ضرورت دلسوزی در ارتباط با جامعه بیش از هر روزی دیگری مواجه هستیم.

به گزارش وب دا خوزستان، چهارشنبه 3 مهرماه 98، مراسم عطر افشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بمناسبت هفته دفاع مقدس با حضور دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، سردار حسن شاهوارپور رئیس سپاه ولی عصر خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، حجت الاسلام آیت عادلی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران، مسئولین و جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در این مراسم از شهداء والا مقام بعنوان توان انقلاب و نظام انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: در سال ۵۹ به مدت ۸ سال با دست خالی و با دلی پاک در برابر سلطه دشمنان ایستادند. اگر امروزه هیمنه آمریکا و صهیونیست در مواجهه با مردم یمن شکسته می‌شود و مقاومت در لبنان جواب می دهد، تکرار و تقلید کاری است که ملت ایران در سال‌های دفاع مقدس انجام داد.


وی در اشاره به سخنان امام راحل گفت: امروز اگر نظام سلطه علی‌رغم تمام ادعاها جرأت تعرض به مرزها، حریم و منافع ما را ندارد، دلیل روشن و مدرک معتبر آن این است که کارنامه سال‌های دفاع مقدس در پیش روی اوست. از یک سو خوشبختانه و از سوی دیگر سوگمندانه شاهد هستیم که مذاکره و حسن نیت با پلنگ تیز دندان هیچ نتیجه ای نداد، بلکه طمع ها را روزافزون کرد.


حجت الاسلام و المسلمین شفیعی در ادامه اظهار داشت: بعضی از این چهره های سیاسی و بقیه آمریکا می گویند و می نویسند که ما با مقامات و مسئولان ایرانی وقتی که عصبانی بودند چگونه صحبت می کنیم و وقتی سرحال بودن چگونه صحبت می‌کردیم و گاهی به اسم کوچک و گاهی به سمت خطاب می کردیم، با کسی که هویت او و شاکله او بر اساس درندگی است، طرح دوستی امکان پذیر نیست.

 رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در بخش دیگری با تاکید بر اقتدار ملت ایران خاطر نشان کرد: خداوند درجات امام عزیز را متعالی کند که در سال ۵۷ گفتند و نوشتند که دوستی و رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش است و در این ارتباط گرگ از درندگی خود دست برنخواهد داشت و آنچه پیش چشم اینها قرار دارد، اقتدار ملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی با اشاره به وقایع اخیر تصریح کرد: پهپاد متجاوز آمریکایی را زدیم و رسما" اعلام کردیم که ما زدیم و در پاسخ به پیام خصوصی آمریکایی‌ها که ما ناگزیریم عکس العمل نشان دهیم و این عکس العمل محدود است و شما دیگر پاسخی نشان ندهید، به صراحت اعلام کردیم که هر اقدامی را ۱۰ برابر پاسخ خواهیم گفت. این پیام روشنی است که مربوط به سال‌های دفاع مقدس است.


 وی در بخش دیگری با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) که گفته بود هیمنه ابرقدرت شرق و غرب را در دوران دفاع مقدس شکستیم؛ این کارآمدی و توانمندی یک روزی در صحنه مقابله با دشمن به نمایش در آمد و این کار آمدی و توانمندی امروز در صحنه جامعه باید به نمایش درآید و آنچه که دشمن بیرونی نتوانست انجام دهد با غفلت درونی و تهدید و خطری محسوب می شود . 

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان با تاکید بر خیر خواهی ضمن بیان این مطلب که خیرخواهی یعنی رنج مردم را رنج و درد خود بدانیم، گفت: خیر خواهی یعنی این که درد دیگران را درد خود بدانیم و به من چه یک تعبیر مردود و منکوب است و هر دردی باید انسان را به درد آورد. امتداد و استمرار ایثار شهیدان در دوران دفاع مقدس امروز در کلاسهای درس و در بخشهای درمانی و اداری در عرصه خدمتگزاری به مردم جامعه باید دیده شود.به هر بخشی در سطوح مختلف اداری و خدماتی که مراجعه شود باید با یک رزمنده، با یک انسان ایثارگر پرتلاش خیرخواه مواجه شد..

وی ادامه داد: ای بسا گاهی یک توضیحی و یک جمله ای و یک راهنمایی مسیر انسان را عوض می کند و گاهی ما در خستگی روزانه دریغ می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی در بخش دیگری با اشاره به غیبت در عرصه خدمتگزاری اظهار داشت: امام راحل فرمودند در سال‌های دفاع مقدس کسانی بار خود را بستند و از صحنه خطر دور شدن و فکر کردند که غنیمت برده اند اما آنها از توفیق در صحنه محروم شدند که شاید هیچ وقت دیگر قابل تکرار نباشد، امروز هم همین احتمال وجود دارد.


رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان بزرگ‌ترین تکریم مقام شهیدان را خدمتگزاری به مردم دانست و افزود: بزرگترین تلاش در پاسداری کار و راه و نام شهیدان همین است که هر کسی در هر جایی در استفاده از آنجا تمام قامت خدمت کند و دلسوزی کند .ما نیز امروز با ضرورت دلسوزی در ارتباط با جامعه بیش از هر روزی دیگری مواجه هستیم.

وی در ادامه عنوان کرد: در سال های دوران دفاع مقدس شهیدان ما کارآمدی نظام دینی را با اهدای خون خود نشان دادند و امروز هم این مسئولیت بر عهده ماست.در جایی که کمترین خدمت می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.از این رو  به سهم خود از تمامی جامعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشکر می کنم چرا که مسئولیت سنگین و خطیری برعهده دارند که از مصادیق عبادت است .هر یکی از خدمتگزاران عرصه بهداشت و درمان می تواند صبح قصد قربت کرده و به قصد یک عبادت ۸ یا ۱۰ ساعته در محل کار خود حضور یابد.


 رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان با اشاره به سخنان آیت الله العظمی لنکرانی گفت :وی به یکی از بزرگان گفته بود مستحبات در جایی که با کار مردم تعارض دارد حذف کند .در جایی که زمان خدمتگزاری به مردم است به پای مستحبات ننشیند. در تعارض واجبات و مستحبات، مستحبات کنار رفته و باید به واجبات پرداخت و این انتظار شهیدان از ما می باشد . در بخش مراجعه به زندگی نامه شهیدان در بخش خدمتگزاری به مردم یک چهره متفاوت بودند.خدمت به مردم امروز بزرگترین عبادت است و انشاالله امروز همه در این عبادت موفق باشیم.


طراحی و پیاده سازی: راد رایانه