سه شنبه 16 مهر 1398
تعداد بازدید: 29

دکتر مشکورنیا: ارتقاء بهداشت مدارس وظیفه‌ای بین بخشی است

نشست مشترک با حضور رئیس مرکز بهداشت و رئیس آموزش و پرورش ناحیه سه به منظور تبیین و تشریح برنامه‌های سال جدید تحصیلی در راستای سلامت و تندرستی دانش آموزان منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شرق اهواز، نشست مشترک با حضور رئیس مرکز بهداشت و رئیس آموزش و پرورش ناحیه 3 و کارشناسان ستادی به منظور تبیین و تشریح برنامه‌های سال جدید تحصیلی در راستای سلامت و تندرستی دانش آموزان منطقه برگزار شد.

در این جلسه که 16 مهرماه سال 98 در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش ناحیه سه برگزار شد، رئیس  مرکز بهداشت شرق اهواز ضمن تبریک شروع سال تحصیلی و تسلیت ایام اربعین حسینی از تلاش و زحمات کارشناسان بهداشتی مدارس که در حوزه آموزش سلامت و تندرستی فعالیت می‌کنند، تقدیر و تشکر کرد.

دکتر مشکورنیا گفت: توجه به سلامت جسم و روح دانش آموزان از اهمیت خاصی برخوردار است اما تاکید اصلی ما آموزش صحیح اصول بهداشتی در پیشگیری به موقع از ابتلا به بیماری‌ها است.

وی افزود: کارشناسان بهداشت به عنوان متولیان سلامت درحوزه بهداشت فعالیت می‌کنند و تلاش آنها، آموزش مبانی سلامت در راستای بهتر شدن و ترویج آن است؛ بی شک آموزه‌های صحیح به دانش آموزان در حوزه سلامت روح و جسم مفید و کارگشا است و بر روی سلامت خانواده تاثیراتی چشم‌گیری را به جا خواهد گذاشت.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش ناحیه 3 نیز ضمن خوشامدگویی و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان خاطر نشان کرد: همکاری تمامی دستگاه‌ها با آموزش و پرورش، بخصوص بهداشت، تاثیرات مثبتی در جامعه ایجاد خواهد کرد و در این امر باید تمام کارشناسان و مدیران متخصص وارد عمل شده و آموزش‌های بهداشتی و پیگشیری لازم را به والدین و دانش آموزان به نحو احسن انتقال دهند.

در پایان کارشناسان بهداشتی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید انتظارات خود از آموزش و پرورش در حیطه‌های مختلف منجمله ارزیابی سلامت، وارنیش فلوراید تراپی، معاینات غربالگری پدیکولوز، اجرای طرح اکو (چاقی و اضافه وزن)، مکمل یاری، بوفه و مدارس را بیان کردند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه