شنبه 20 مهر 1398
تعداد بازدید: 135

حضور کارشناسان بهداشت محیط شرق اهواز در مرز چذابه

با آغاز برنامه های کنترلی ویژه ایام محرم و اربعین، کارشناسان بهداشت محیط شرق اهواز نیز بر اساس دستورعمل های موجود، اقدامات خود را آغاز نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شرق اهواز با آغاز برنامه‌های کنترلی ویژه ایام محرم و اربعین، کارشناسان بهداشت محیط شرق اهواز نیز بر اساس دستورعمل های موجود، اقدامات خود را آغاز نمودند؛ اولین قدم در راستای آمادگی، فراخوان موکب‌داران و دست اندرکاران تهیه و توزیع مواد غذایی به انجام معاینات و فراگیری آموزش‌های لازم و دریافت کارت معاینه ویژه این ایام بود که این مهم با هماهنگی‌های انجام شده با ستاد بازسازی عتبات عالیات و تبلیغات اسلامی و همچنین طرح موضوع در شورای سلامت شهرستان محقق شد.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز در این باره گفت: کارشناسان این مرکز طبق روال سال‌های اخیر و بر حسب برنامه زمانبندی با حضور در پایانه چذابه، برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌ها، اقدامات کنترلی خود را انجام می‌دهند. اهم این اقدامات کنترل آب آشامیدنی است که با کلرسنجی و در صورت نیاز کلرزنی مخازن آب موجود و مورد مصرف موکب‌داران انجام می شود. آموزش متصدیان در خصوص رعایت اصول بهداشتی در زمینه حمل و نقل و نگهداری مواد اولیه، شرایط بهداشتی آماده سازی و پخت غذا و پس از آن شرایط مناسب نگهداری غذاهای پخته شده بمنظور پیشگیری از بروز مسمومیت‌های غذایی بویژه در شرایط آب و هوایی مسیر تردد زوار از اهمیت خاصی برخوردار است.

مشکورنیا با تاکید و اشاره به ازدحام جمعیت در پایانه های مرزی از کلیه زوار خواست با رعایت اصول اولیه بهداشتی و دقت نظر و بررسی و حصول اطمینان ازمحل هایی که از آنها غذا تهیه می‌نمایند سلامت خود و همراهانشان را تضمین نمایند.

وی افزود: با تجربه ای که از سال های گذشته داریم، زوار در آنسوی مرز نیز می‌بایست از مواد خوردنی و آشامیدنی مورد استفاده مطمئن شوند و در این مورد می‌توانند از پایگاه های بهداشتی در مسیر تردد استعلام نمایند.

مشکورنیا از هموطنان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را به سامانه رسیدگی به شکایت بهداشتی با شماره تماس 190ا طلاع دهند و کد پیگیری دریافت نمایند تا کار شناسان بهداشت محیط در اسرع وقت شکایت آنان را پیگیری کنند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه