یک شنبه 21 مهر 1398
تعداد بازدید: 59

برگزاری کارگاه آموزشی یکروزه احیای قلبی _ ریوی در لالی

کارگاه آموزشی یکروزه احیای قلبی _ ریوی، مدیریت در درمان سکته مغزی و قلبی در شهرستان لالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لالی، شنبه 20 مهرماه سال جاری کارگاه آموزشی یکروزه در خصوص  احیای قلبی – ریوی، مدیریت در درمان سکته حاد مغزی، سکته قلبی، اورژانس داخلی و عقرب گزیدگی با حضور پزشکان متخصص طب اورژانس، قلب ، مغز و اعصاب و متخصص داخلی برای پرستاران، کادر درمان شاغل در بیمارستان امید و پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان مسجدسلیمان ، لالی و اندیکا در سالن اجتماعات هلال احمر شهرستان لالی برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی حیدر کاظمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان لالی اظهار داشت: با توجه به اهمیت آموزش پرسنل و بالابردن سطح آگاهی آنها تصمیم گرفته شد کارگاه آموزشی یکروزه مختلف درمانی در مقاطع زمانی مختلف جهت ارتقاء سطح دانش کارکنان برگزار گردد که کارگاه آموزشی احیاء قلبی _ ریوی ، مدیریت درمان سکته مغزی و اورژانس داخلی از مهمترین دروس پیشنهادی برای آموزش و بازآموزی می‌باشد.

در ادامه دکتر مریم شیرمردی متخصص مغز و اعصاب مطالبی در خصوص آشنایی با برنامه مدیریت درمان سکته حاد مغزی، علائم سکته حاد مغزی، اهمیت زمان در درمان این بیماری، اهمیت کار تیمی در درمان سکته حاد مغزی، ابزارهای مورد استفاده در سنجش ناتوانی سکته حاد مغزی، آموزش در زمان ترخیص و اقدامات مراقبتی ارائه کرد.

دکتر دریه السادات نوزن متخصص طب اورژانس در ادامه این کارگاه آموزشی با مباحث پایه و مهارت‌های احیای قلبی ریوی، تکنیک‌ها و روش‌های تشخیص زودرس و مدیریت اولیه بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، مدیریت راه‌های هوایی پیشرفته مصدومان، مباحث مرتبط با درمان آریتمی‌های شایع در احیا و ... توضیحات مبسوطی را عنوان نمود.

گفتنی است در پایان این کارگاه آموزشی دکتر حسین صفار فر متخصص قلب در خصوص سکته قلبی و راه‌های پیشگیری از بروز این بیماری و اقدامات پس از آن و دکتر علی عزیزی متخصص داخلی در خصوص اورژانس‌های داخلی و بیماران مراجعه کننده شکایت از عقرب گزیدگی مطالبی ارائه نمودند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه