چهار شنبه 01 آبان 1398
تعداد بازدید: 120

اهمیت نقش استفاده از سمن ها در ارتقاء سلامت سالمندان

معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه، در نشست آموزشی تحت عنوان نقش تشکل های مردمی در ارتقا سلامت، کیفیت زندگی و منزلت سالمندان به اهمیت استفاده از سمن ها در ارتقاء سلامت سالمندان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه اجتماعی دانشگاه، دکتر مهدی اقتصاد اظهار داشت: به دلیل کاهش فرزندآوری زوجین و به تاخیر افتادن ازدواج جوانان به دلایل مختلف، در شرایطی قرار گرفتیم که تعداد سالمندان به نسبت کل جمعیت در حال افزایش است.

وی ادامه داد: جامعه ای که بیش از هشت درصد جمعیت آن بالای سن سالمندی قرار داشته باشد، جامعه سالمند نامیده می شود و در حال حاضر کشور ما از این مرحله عبور کرده است و در استان خوزستان آمار سالمندان حدود 7.5 درصد است.

معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه با اشاره به اهمیت توجه ویژه به مقوله سلامت سالمندان گفت: نکته مهم در خصوص سالمند شدن جامعه این است که چگونه به استقبال آن می رویم و چگونه به سالمندان خدمت می کنیم.

اقتصاد در بخش دیگری با اشاره به اهمیت سازمان ها مردم نهاد در مقابله با پدیده های مختلف ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی اهواز یک سازمان دولتی و بروکراتیک است، چنانچه سازمان های مردم نهاد توانایی و پتانسیل خود را اعلام کنند، پس از بررسی و جمع بندی، بر اساس نیازهای موجود سیستم بهداشت و درمان، با کمال میل و افتخار از این پتانسیل ها استفاده خواهد کرد.

 

گفتنی است این نشست به مناسبت فرارسیدن روز جهانی سالمند و هفته ملی بزرگداشت سالمندان و با همکاری حوزه اجتماعی و معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه