سه شنبه 14 آبان 1398
تعداد بازدید: 90

مدیر منابع انسانی دانشگاه: بهره‌مندي از سرمايۀ انساني مستعد، راز اصلي رويارويي با چالش‌ها


 جلسه هم اندیشی مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با مدیران ستادی واحدهای تابعه برگزار شد.
 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، یکشنبه 12 مهر ماه 98، جلسه هم اندیشی مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مدیران ستادی واحدهای تابعه با حضور امین عموری مدیر منابع انسانی،معاونین، مدیران شبکه های بهداشت و درمان و جمعی از مدیران داخلی بیمارستان های واحدهای تابعه دانشگاه در دفتر مدیریت منابع انسانی دانشگاه برگزار شد.

 

در این جلسه عموری نیروی انسانی هر سازمان را در واقع سرمایۀ معنوی و دارایی انسانی آن سازمان برشمرد و افزود: نیروهای انسانی در خصوص سوق‌دادن سازمان، به ‌منظور تحقق بهتر اهداف، نقش بسزایی دارند. بنابراین، فراهم‌کردن بستری مناسب برای تقویت استعدادها و به‌کارگیری آنها در مسیر اهداف سازمان، که تعهد سازمانی کارکنان را تقویت کند، از ضرورت‌های مدیریتی در سازمان‌ها خواهد بود.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت استراتژیک استعداد، به‌عنوان متغیری کمتر شناخته‌شده در سازمان‌های دولتی امروزی می باشد، گفت: به‌علت پیچیدگی و نبود اطمینان محیطی زیاد و نیز پیشرفت روز‌افزون تکنولوژی این ضرورت را تبیین می‌کند که سازمان‌ها برای بقایشان، باید منابع انسانی مستعد را برای پست‌های تخصصی خود انتخاب کنند تا به بیشترین بهره‌وری سازمانی و فردی برسند.

 

مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: بهره‌مندي از نيروي انساني هوشمند و سرمايۀ انساني مستعد، راز اصلي رويارويي با چالش‌ها است.

در این جلسه بر موضوعات مهم اداری و رعایت قوانین و مقررات استخدام در زمینه تأمین و توزیع نیرو، سیستم تردد، ماموریتها، به روز رسانی آمار باز نشستگی و ... تاکید شد .
 

در پایان برخی از مدیران واحد های محیطی موضوعات و مشکلات مختلف را مطرح و پیشنهادات خود را در زمینه رفع مشکلات در واحد مربوطه ارائه دادند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه