دوشنبه 13 آبان 1398
تعداد بازدید: 65

برگزاری کمیته تحلیل موارد مرگ کودکان و نوزادان در باوی

کمیته تحلیل مواردمرگ کودکان ونوزادان درشبکه بهداشت ودرمان شهرستان باوی باحضوررییس مرکزبهداشت -کارشناسان واحدسلامت خانواده -مسولیین مراکز و ماماهای تیم سلآمت تشکیل شد.

کمیته تحلیل موارد مرگ کودکان و نوزادان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان باوی با حضور رئیس مرکز بهداشت، کارشناسان واحد سلامت خانواده مسئولین مراکز و ماماهای تیم سلآمت تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان باوی، دوشنبه 13 آبان ماه 98، کمیته تحلیل موارد مرگ کودکان و نوزادان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان باوی با حضور رئیس مرکز بهداشت، کارشناسان واحد سلامت خانواده مسئولین مراکز و ماماهای تیم سلآمت تشکیل شد.

دکتر مهران احمدی بلوطکی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این خصوص گفت: کمیته تحلیل موارد مرگ و میر کودکان و نوزادان رخ داده در سه ماهه دوم سال جاری با حضور مسئولین واحدهای تابعه برگزار شد.


دکتر احمدی در ادامه بررسی و اتخاذ راهکارهای مناسب در جهت پیشبرد برنامه های مختلف را از اهداف این کمیته برشمرد و ظهار داشت: فعالیت‌هایی شامل پیگیری و مراقبت زنان باردار دارای علائم خطر، برگزاری جلسات آموزشی برای زنان باردار دریافت کننده سبد غذایی و آموزش نحوه مصرف آن از اقداماتی بوده که در راستای کاهش مرگ و میر کودکان انجام شده است.

 

احمدی در بخش دیگری خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت بررسی میزان مرگ کودکان و نوزادان با انجام راهکارهای مداخله ای موثر در زمینه کاهش مرگ نوزادان و کودکان، خوشبختانه در سال ۹۸ کاهش موارد مرگ در شش ماهه اول سال نسبت به زمان مشابه در سال قبل را داشتیم .

وی در پایان افزود: ضمن تشکر از عملکرد مثبت همکاران گروه سلامت خانواده شایسته می باشد با ارتقاء کیفیت مراقبت های باروری سالم، پیش از بارداری و شناسایی به موقع بیماریهای زمینه ای و سوابق مادران شاهد روند کاهش موارد مرگ نوزادان و کودکان در شهرستان باشیم.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه