شنبه 09 آذر 1398
تعداد بازدید: 228

توجه به حفظ سلامت مردم حتی در دورترین نقاط کشور از دستاوردهای مهم نظام در حوزه بهداشت

ویزیت رایگان در منطقه عشایری ده دی شهرستان لالی بمناسبت هفته بسیج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لالی، بمناسبت هفته بسیج (29 آبان لغایت پنجم آذر ماه) ویزیت رایگان توسط تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج در منطقه عشایری ده دی از توابع بخش حتی شهرستان لالی برگزار شد .

حیدر کاظمی آرپناهی سرپرست شبکه بهداشت و درمان لالی هدف از اجرای این برنامه را گرامیداشت هفته بسیج و خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم محروم روستایی و عشایری شهرستان عنوان کرد و گفت: در این برنامه بیش از 150 نفر بیمار بصورت رایگان توسط تیم اعزامی ویزیت شدند .

وی تصریح کرد: در این طرح اکیپ پزشکی شامل پزشک، ماما، بهورز، دارویار، کارشناسان پیشگیری و مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط فعالیت داشتند .   

آرپناهی در ادامه افززود: افزایش شاخص های بهداشت عمومی و دسترسی آسان به خدمات درمانی و بهداشتی و همچنین توجه به حفظ سلامت مردم حتی در دورترین نقاط مرزی کشور را از جمله دستاوردهای مهم نظام در حوزه بهداشت است .

وی افزود : در طول سال بمناسبت های مختلف از جمله هفته بسیج، دفاع مقدس، هفته دولت، دهه فجر و ... تیم پزشکی شامل (پزشک، ماما، بهورز، دارویار و کارشناسان بهداشتی درمانی) بصورت رایگان بیماران را در مناطق محروم عشایری و روستایی ویزیت می کنند.

گفتنی است هزینه داروهای تجویز شده و قابل ارائه توسط اکیپ پزشکی به شهروندان منطقه مذکور بیش از 7 میلیون ریال بوده که اعتبار مورد نیاز آن از سوی بسیج جامعه پزشکی شهرستان تامین شد.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه