چهار شنبه 18 دی 1398
تعداد بازدید: 35

بازدید رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از تصفیه خانه شماره 2 آب اهواز

بازدید ازتصفیه خانه آب شماره دو اهواز با حضور رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز،کارشناس مسئول بهداشت محیط این مرکز و مدیران و معاونین شرکت آبفا انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکزبهداشت غرب اهواز بازدید ازتصفیه خانه آب شماره دو اهواز با حضور رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز،کارشناس مسئول بهداشت محیط این مرکز و مدیران و معاونین شرکت آبفا انجام شد.

دکترمهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت بهداشتی تصفیه خانه آب اهواز و کیفیت آب ورودی و خروجی این تصفیه خانه و با حضور مسئولین شرکت آبفا از جمله مهندس مریدی مدیرعامل شرکت آبفا ،مهندس شاهمرادی معاونت بهره برداری ،مهندس رئیسی مسئول کنترل کیفی انجام گرفت،ضمن بیان خطرات و بیماریهای ناشی از مصرف آب غیر بهداشتی درصورت استفاده توسط مصرف کنندگان، خواستار تلاش جهت بهبود کارایی تصفیه خانه و تولید و توزیع آب با کیفیت مناسب شد.

 دکتر شریفی اظهار داشت: شناخت آب از نظر كيفيت و كميت و چگونگي حصول آن قدمي اساسي در جهت بهينه سازي مصرف آب مي‌باشد.

وی افزود: بسیای از مشكلات بهداشتی كشورهای در حال توسعه، عدم برخوردای از آب آشامیدنی سالم است.

رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز ادامه داد: آب آلوده به صورت مستقیم با بیماریهایی همچون  تیفوئید، حصبه ، شبه حصبه ، بیماری اسهال خونی،و ... در ارتباط می باشد، آب سالم باید عاري از عوامل زنده بيماري‌زا ،عاري از مواد شيميايي زيان آور و  بدون رنگ و بو، و داری طعم مطبوع باشد.

در این بازدید مهندس مریدی از لایروبی و بازسازی حوضچه های ته نسینی و زلال ساز خبر داد و گفت: برنامه لایروبی و ارتقاء کیفیت کلاریفایرها در  دستور کار تصفیه خانه قرار گرفته و این کار در حال انجام است که با انجام این بازدید و حساسیت مرکزبهداشت یقینا تسریع در روند انجام آن صورت می پذیرد.

 دکتر شریفی ضمن تشکر از فعالیتهای صورت گرفته در تصفیه خانه شماره 2 آب اهواز ، لایروبی و پاکسازی حوضچه ها را امری مهم و پر اهمیت در بهبود کیفیت و زلالیت آب شبکه توزیع شهری  دانست.

در ادامه بازرسی نشستی با حضور رئیس مرکز بهداشت ،رئیس شرکت آبفا اهواز ، معاونین شرکت آب و  مدیران و پرسنل  تصفیه خانه و کارشناس مسئول بهداشت محیط غرب اهواز در محل  تصفیه خانه در راستای  بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای مناسب برگزار شد.

در این نشست  دکتر  شریفی مجددا بر مشکلات و بیماریهای مرتبط با آب  از جمله بیماریهای روده ای بر  توزیع آب بهداشتی  تاکید بسزایی داشت و از اوضاع شبکه فاضلابرو شهری هم ابراز نگرانی نموده و خواستار هم اندیشی و همکاری تمام مسئولین در رفع معضلات شبکه فاضلاب شهری شد .طراحی و پیاده سازی: راد رایانه