سه شنبه 24 دی 1398
تعداد بازدید: 63

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: از راه حل های دانشجویان برای حل مشکلات استقبال می کنیم

در بازدید یک روزه معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه با حضور ریاست دانشگاه سه شنبه، ۲۴ دیماه نشست دانشجویی با نمایندگان نهادهای مختلف دانشجویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، سه شنبه ۲۴ دی ماه ۹۸، دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در ابتدای سفر یک روزه خود با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، معاون و مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به گفتگو نشست.

در ادامه این نشست نمایندگان نهادهای دانشجویی با حضور رئیس دانشگاه به بیان مشکلات و انتقادات خود با معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت پرداختند.

ضرورت توجه به مشکلات رفاهی دانشجویان ph.d و دستیار، نیاز به افزایش حقوق این گروه از دانشجویان با توجه به حجم کار و تورم بالای موجود در کشور، لزوم بازنگری در اهداف و نحوه برگزاری جشنواره سیمرغ که هر ساله بودجه زیادی را به خود اختصاص می دهد، شفافیت مالی، لزوم بسترمناسب برای فعالیت های رسانه ای از جمله فضای مناسب برای اتاق رسانه و تولید محتوا، عدم فضای مناسب فرهنگی در خوابگاه های دانشجویی، لزوم توجه به جلسات شورای فرهنگی به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری فعالیت های فرهنگی در دانشگاه، توجه به انجمن های علمی دانشجویی به عنوان ابزاری برای ارتقاء فعالیت های علمی دانشجویان، برگزاری المپیادهای ویژه انجمن های علمی، لزوم توجه به حوزه نشریات دانشجویی و تشکل های اسلامی، ضرورت صنعتی سازی سلف سرویس و اختصاص بودجه مناسب جهت بازسازی برخی خوابگاه های فرسوده از جمله مهم ترین مسائل بیان شده توسط نمایندگان نهادهای دانشجویی در نشست با معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت ورئیس دانشگاه بود.

سرپرست دانشگاه همچنین بر ضرورت صنعتی سازی سلف سرویس تاکید کرد و گفت: تمام تلاش خود را برای ساخت آشپزخانه صنعتی بکار می گیریم ولیکن در نظر داریم تا زمان ساخت آشپزخانه صنعتی آشپزخانه فعلی را تا حد امکان صنعتی سازی کنیم.

ابول نژادیان بیان کرد: از برگزاری المپیادهای دانشجویی در زمینه های مختاف اعم از ورزشی علمی و... بصورت منطقه ای استقبال می کنم چرا که باید تلاش کنیم نه تنها دانشگاه اهواز بلکه دانشگاه ها ودانشکده های قطب جنوب غرب را ارتقاء دهیم.

سرپرست دانشگاه  با تاکید براینکه کانون های فرهنگی در واقع جزی از معاونت فرهنگی دانشجویی هستند بر ضرورت توجه و ارائه خدمات به عنوان بخشی از معاونت مذکور تاکید کرد.

وی همچین از ایجاد بسترمناسب برای فعالیت های رسانه ای استقبال کرد و گفت: از ایده و فعالیت دانشجویان برای فعالیت های رسانه ای و تولید محتوای مناسب و در شان استقبال می کنم.

پس از پایان سخنان معاون وزیر، "دکتر فرهاد ابول نژادیان"، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن قدردانی از حضور دکتر لاری، از برگزاری این نشست دانشجویی ابراز خرسندی کرد و گفت: در روزهای نخست مسئولیتم در جلسه دبیران شوراهای صنفی حضور پیدا کردم و از این بابت که دانشجویانمان با ارائه مستندات و بطور منطقی مطالبه گری می کنند بسیار خوشحال شدم.

وی گفت: با تاکید بر اینکه من خود را پاسخگو در قبال افراد مجموعه خود اعم از هیات علمی، کارکنان و دانشجویان  می دانم، تلاش خواهم کرد همیشه صدای آنان را بشنوم ولیکن از همه شما انتظار دارم به من فرصت دهید تا بتوانم از نزدیک نشست های برگزار کرده  و مسائل را ارزیابی کنم چرا که مجموعه دانشگاه بسیار گسترده است.

 ابول نژادیان ضمن پاسخگوی به همه مطالبات بیان شده گفت: تلاش کنیم قانون را ملاک عمل خود قرار دهیم و از سلیقه ای عمل کردن دوری کنیم.

وی اظهار داشت: ارتباط برقرار کردن با دانشجویان و برگزاری نشست با دانشجویان ونمایندگان آنان را جزی از وظیفه کاری خود می دانم و قطعا همه تلاشم را در این زمینه بکار خواهم گرفت.

وی در پاسخ به مطالبه دانشجویان برای بازسازی خوابگاه شهید رجایی بیان کرد: بنده با فروش آن مخالفم  و دفتر فنی را موظف به پیگیری و برآورد هزینه جهت بازسای می کنم و با قول های مساعد خانم دکتر لاری برای همکاری این خوابگاه را بازسازی خواهیم کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز خطاب  به نمایندگان نهادی دانشجویی افزود: من شما را مشاورین خود می دانم و از شما جوانان خوش فکر انتظار دارم با هم اندیشی یکدیگر برای مشکلات راه حل پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: از همه شما انتظار دارم در بیان انتقادات و مطالبه های خود حرمت ها را حفظ کنید و اساس کار را بر حفظ حرمت های متقابل قرار دهیم چرا که رابطه من و شما قبل از مسئول بودن من، رابطه استاد و شاگرد ی است.

ابول نژادیان در پاسخ به سخنان دبیر شورای صنفی مبنی بر فرسودگی برخی خوابگاه ها بیان کرد:در تلاشیم برخی املاک فرسوده را تهاتر کنیم و از هرکسی که در این زمینه بتواند کمک کننده باشد استقبال می کینم.

 

پس از پایان این نشست دانشجویی جلسه هیات رئیسه دانشگاه با حضور معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

بازدید از اماکن دانشجویی اعم از سلف سرویس دانشگاه،خوابگاه های دانشجویی گلستان و صدف و اداره مشاوره دانشجویان از دیگر بخش های این بازدید بود.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه