چهار شنبه 25 دی 1398
تعداد بازدید: 70

کارگاه آموزشی تغذیه سالم همزمان با اجرای بسیج همگانی تغذیه در شهرستان باوی برگزار شد

آشنایی با جدیدترین دستورالعمل های تغذیه در دوران بارداری به منظور پیشگیری از تولد نوزادان با وزن کم از مسائل مطرح شده در این کارگاه آموزشی به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان باوی، سه شنبه 24 دی ماه 98، این کارگاه آموزشی به مناسبت اجرای دهمین بسیج ملی تغذیه، با توجه به  اهمیت تغذیه در  دوران بارداری و بیماریهای زمینه ای ویژه ماماها ومراقب سلآمت برگزارشد.

دکتر مهران احمدی بلوطکی در تشریح این کارگاه عنوان کرد: در راستای آشنایی با جدیدترین دستورالعملهای تغذیه در دوران بارداری و به منظور پیشگیری از تولد نوزادان با وزن کم و همچنین کنترل سلآمت  تغذیه مادر و جنین در طول دوران بارداری، آموزشهای لازم به ماماها و مراقبین سلآمت توسط واحد تغذیه ارائه شد.

احمدی در ادامه گفت: کارشناسان واحد سلآمت خانواده در خلآل این برنامه به آموزش گامهای 10گانه جهت بهبود مراقبت وپیامدها در برنامه نوزادان و آموزش مراقبت نوزاد نارس پرداختند.

وی در پایان به تمامی مادران بارداران توصیه کرد:  ضمن مراجعه به مراکز خدمات جامع سلآمت واعلآم وضعیت بارداری خود به آموزشهای کارشناسان بهداشت در راستای سلآمت خود و جنین توجه ویژه داشته باشند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه