سه شنبه 08 بهمن 1398
تعداد بازدید: 107

نظارت کامل بر مراقبتهای بهداشتی مرزهای دریایی

به گزارش وب دا خوزستان، همایون امیری مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان در جلسه مشترک با مدیران اداره کل بنادر کشترانی بندر امام خمینی (ره) که با هدف تعامل بیشتر و تقویت مراقبت بیماریهای واگیر و نظارت کامل در پایگاه مراقبت بهداشتی مرز دریایی برگزار شد، از عدم وجود موارد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر مر کز بهداشت استان با تاکید بر ضرورت همکاری سازمان کشتیرانی در مدیریت سایتهای ورودی کشتی ها و مهار آلودگی احتمالی اظهار داشت: با نظارت و راهبری مرکز بهداشت استان خوزستان و مرکز مدیریت بیماریهای واگیر در تمام پایانه های مرزی کشور به ویژه فرودگاه ها و بنادر بین المللی، پایگاه های مراقبت های بهداشتی مرزی با حضور تیم های متشکل از کارشناسان و متخصصان بهداشت و مبارزه با بیماری ها فعال هستند و با تجهیزات مناسب همه افراد ورودی به کشور را تحت غربالگری و مراقبت های لازم قرار می دهند.


وی در ادامه در تشریح فعالیتهاي نیروهاي مستقر در پایگاه مراقبت بهداشتي مرزی گفت: انجام مراقبت بيماريهای واگیر با تاکید بر مراقبت سندرمیک بصورت فعال  و مستمر در پایگاههای مرزی استان خوزستان انجام می شود، در شرایط کنونی نیز این فعالیت ها با جدیت و دقت ویژه ای صورت می گیرد.

امیری با اشاره به هماهنگي دقيق با فوکال پوینت مراقبتهای بهداشتی بین الملل کشوری و با رعايت سلسله مراتب اداري بمنظور حسن اجراي مقررات بهداشتی افزود: نظام مراقبت و پاسخدهی بیماریهای واگیر آمادگی کامل در مبادی ورودی کشور و استان خوزستان را دارد. همچنین تیم‌های مبارزه با بیماریها در پایگاههای بهداشتی مرزهای دریایی، زمینی و هوایی مستقر شده اند و غربالگری اتباع خارجی و مسافران براساس نظام مراقبت سندرومیک انجام می‌شود.

مدیر گروه بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پایان افزود: انتظار می رود کلیه شهروندان اطلاعات مربوط به این بیماری را تنها از طریق رسانه های رسمی کشور و آن هم از مراجع رسمی حوزه سلامت پیگیری کنند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه