دوشنبه 21 بهمن 1398
تعداد بازدید: 45

برگزاری شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان باوی

  شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان باوی با محوریت آموزش صحیح ویژه مقابله، کنترل و راههای پیشگیری از بروز بیماری کرونا ویروس جدید به تمامی کارکنان شاغل در ادارات با حضور نمایندگان سایر دستگاههای اجرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان باوی، یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸، شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان باوی با حضور معاون فرماندار بعنوان رئیس شورا مدیر شبکه بهداشت و درمان، رئیس مرکز بهداشت، کارشناسان  همچنین اعضای شورا و نمایندگان سایر دستگاههای اجرایی در محل فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه دکتر مهران احمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن تبریک دهه مبارک فجر بر لزوم آمادگی همه ادارات و سازمانها جهت مقابله احتمالی با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس جدید رعایت بهداشت و شستشوی مداوم دستها است.

وی در ادامه توصیه کرد: وقتی عطسه و سرفه می‌کنید، جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج خود گرفته و فوری دستمال را در سطل زبالهٔ دربسته بیاندازید و از افرادی که سرفه و عطسه می‌کنند (حداقل یک متر) فاصله بگیرید.

در بخش دیگر از این شورا کارشناس مسول واحد پیشگیری شهرستان به معرفی این بیماری و چگونگی آمادگی جهت مقابله با ویروس کرونا پرداخت.

 در این شورا مقرر گردید با توجه به اهمیت آموزش صحیح ویژه مقابله، کنترل و راههای پیشگیری از بروز بیماری کرونا ویروس جدید به تمامی کارکنان شاغل در ادارات شهرستان با اولویت آموزش و پرورش، دانشگاه رامین، زندان مرکزی، نیروگاه رامین آموزشهای لازم ارائه شود .

 گفتنی است در راستای برگزاری انتخابات پیش رو، نظارت مستمر کارشناسان بهداشت مواد غذایی توزیع شده در ایام انجام تبلیغات نامزدهای انتخاباتی و همچنین روز انتخابات با همکاری بین بخشی در دستور کار قرار گرفت.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه