یک شنبه 20 بهمن 1398
تعداد بازدید: 65

آمادگی بیمارستان طالقانی اهواز در مقابله با بروز احتمالی کرونا

تمام تمهیدات لازم درراستای آموزش علائم حاد تنفسی، تهیه ماسک های جراحی و N95 جهت مقابله در شرایط بحران، تدوین فرآیند پذیرش موارد مشکوک به ویروس در بیمارستان طالقانی اهواز لحاظ شده است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، دکتر پیمان نجاتی رئیس بیمارستان طالقانی اهواز از آمادگی لازم جهت مقابله با موارد مشکوک به ویروس کرونا خبر داد.

وی در این خصوص افزود: تمام تمهیدات لازم از جمله تهیه پرسشنامه در خصوص غربالگری بیماران علائم حاد تنفسی،تهیه ماسک جراحی وماسک N95جهت مقابله درشرایط بحران،تدوین فرآیند پذیرش بیمارمشکوک به ویروس وکلیه وسائل مورد نیاز جهت ارائه خدمات به صورت مجزا در این خصوص در بیمارستان طالقانی اهواز لحاظ شده است.

رئیس بیمارستان طالقانی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کروناویروس جدید در کشور گزارش نشده اما نسبت به برگزاری دوره های آموزشی در جهت مقابله و راههی پیشگیری از ابتلا به این ویروس به صورت تئوری و عملی در تمامی بخش ها و همچنین تهیه پمفلت آموزشی جهت ارائه به مراجعین تاکید کرد.

نجاتی در اشاره به علائم اولیه این ویروس افزود: ویروس کرونا منجر به عفونت های تنفسی ملایم می شود و از شایع ترین نشانه های این بیماری  تب، سرفه و تنگی نفس است.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه