دوشنبه 21 بهمن 1398
تعداد بازدید: 41

برگزاری کمیته سرشماری در شهرستان باوی

در انجام سرشماری ها مي ­توان به تدريج با ايجاد بسترهاي مناسب از طریق روش كاملا علمی و به سوي روش­ هاي جديد و نوين نیز گام برداشت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان باوی، دوشنبه ۲۱  بهمن ماه ۹۸، کمیته سرشماری سال ۹۹ با حضور کارشناسان واحدهای مختلف در محل سالن جلسات مرکز بهداشت باوی تشکیل شد.


مهندس امراله مردانی رئیس مرکز بهداشت باوی در اشاره به اهمیت تشکیل این کمیته عنوان کرد: باتوجه به اهمیت سرشماری به عنوان مهمترین فرآیند جمعیتی در شهرستان کلیه واحدهای  ستادی و کارشناسان مراکز محیطی موظف به همکاری کامل با استفاده از تمام ظرفیت های موجود می باشند.

انواع روشهای سرشماری و همچنین بررسی توليد آمار و اطلاعات به طور كلي به دو روش سرشماري سنتي و سرشماري­ ثبتي- مبنا بصورت متداول از اهم موارد مطرح شده در این کمیته بوده است.
در ادامه این جلسه ضمن تصمیم گیری در خصوص تعیین رابطین ستادی و مراکز محیطی، راهکارهای لازم جهت رفع موانع و مشکلات موجود پیشنهاد شد.

یاد آور می شودو در بيشتر كشورها به منظور كاهش هزينه هاي اجرايي و مشكل بار پاسخگويي، در آغاز راه تركيبي از هر دو نوع سرشماري مورد استفاده شده و به تدريج در طول زمان با بسترسازي و ايجاد زيرساخت هاي لازم به سمت سرشماري ثبتي مبني سوق يافته­اند. علاوه بر اين، سيستم آماري بنا شده صرفا" يك سيستم سرشماري نيست بلكه يك سيستم اطلاعات سرشماري است كه در آن داده­ها فراوان و تفصيلي هستند.

 طراحی و پیاده سازی: راد رایانه