دوشنبه 19 اسفند 1398
تعداد بازدید: 18

معاون غذا و داروی دانشگاه: محلولهای ضدعفونی كننده را از داروخانه‌ها تهیه كنید

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مردم محلول‌های ضد عفونی کننده الکلی را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه، دکتر حسین برزگر در این خصوص اظهار داشت: داروخانه‌ها مجاز به فروش الکل با عنوان محلول ضدعفونی کننده هستند . از این رو توصیه می شود شهروندان این نوع مواد را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

وی در ادامه درجه خلوص الکل موجود در داروخانه ها ۷۰ درصد عنوان کرد و گفت: عده ای سودجو الکل تقلبی حاوی متانول، وایتکس و ماده رنگی را به صورت غیر مجاز در بازار وارد کردند که باعث مسمومیت و حتی مرگ تعدادی از شهروندان شد.

برزگر در اشاره به نظارتهای کارشناسان غذا و دارو بیان کرد: تعداد شرکت های توزیع کننده مواد ضدعفونی و میزان توزیع هر یک از آنها مشخص است، نظارت بر داروخانه ها بصورت شبانه روزی به همت کارشناسان غذا و دارو به صورت سه شیفت فعال در دستور کار قرار دارد و محلول ها را کنترل می کنند.

معاون غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: نظارت به صورت نامحسوس از داروخانه‌های سطح شهرستان بصورت مستمر در حال انجام است و تمامی محلول های تولید شده اکارشناسان در آزمایشگاه بررسی می‌شود.

بر اساس این گزارش تا کنون ۲۱۸ نفر در اهواز به دنبال شایعه درمان ویروس کرونا با مصرف الکل، دچار مسمومیت با الکل های تقلبی شدند.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان رو به افزایش است . از این رو انتظار می رود شهروندان با رعایت بهداشت فردی و تنفسی قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند .طراحی و پیاده سازی: راد رایانه