تلکس وب دا خوزستان | پايگاه خبري و اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز: هشدار رئيس مركز بهداشت غرب اهواز در مورد خريد آجيل و شريني در آستانه عيد نوروز
یکشنبه، 20 اسفند 1396 - 11:14     کد خبر: 13530

رئيس مركز بهداشت غرب اهواز، در آستانه ي عيد باستاني نوروز، ضمن آرزوي سالي پر از توفيق،سلامت و شادكامي براي شهروندان عزيز، خبر از انجام بازرسي هاي ويژه از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، آجيل و تنقلات فروشي هاي  غرب اهواز در جهت تامين و ارتقاي سلامت شهروندان در ايام نوروز داد .

مهندس شريفي به شهروندان توصيه كرد: خريد آجيل و شيريني  را از محلهاي مجاز و مورد تاييد مراجع بهداشتي، انجام دهند و به هيچ وجه از دستفروشان و دوره گردان خريداري نكنند .

وي با اشاره به اينكه با استفاده از بو و مزه آجيل و خشكبار،مي توان به تازگي آن پي برد، تاكيد كرد: ازخريد و مصرف  آجيل مانده و كپك زده اجتناب گردد.

رئيس مركز بهداشت غرب همچنين خاطر نشان كرد: پس دادن رنگ آجيل ، نشان از غير بهداشتي بودن و استفاده از رنگهاي غيرمجاز در توليد آجيل دارد.

 شريفي افزود: گاهي سود جويان جهت پنهان كردن بوي بد و ترش آجيل و خشكبار ، نمك بيشتري استفاده مي كنند. بنابراين علاوه بر توصيه هاي معمول براي اجتناب از مصرف زياد نمك به منظور پيشگيري و كنترل بيماري هاي: افزايش فشارخون،  قلبي –عروقي  و...، شهروندان بايد در خريد آجيل نمكين و شور،  اين نكته را نيز مد نظر قرار دهند.

رئيس مركز بهداشت غرب اذعان داشت: آجيل و خشكبار، قابليت آلودگي با سموم قارچي مثل  آفلاتوكسين را دارد. از اين رو در محصولات سنتي آجيل و خشكبار كه به صورت روباز و فله عرضه مي شود، احتمال آلودگي وجود دارد. وي، ابتلا به اسهال و دل درد شديد  را از علايم مسموميت با آفلاتوكسين ذكر كرد.

مهندس شريفي افزود: بايد آجيل و دانه هاي روغني ، به اندازه مصرف خريداري شود و شرايط نگهداري و دماي مناسب رعايت و حتماً دور از رطوبت و نور مستقيم خورشيد نگهداري شود تا از بروز آلودگي ثانويه بويژه فساد و كپك زدگي در آنها جلوگيري گردد . 

رييس مركز بهداشت غرب اهواز، توصيه هايي نيز در مورد خريد و مصرف شيريني براي شهروندان داشت. وگفت: در صورت تمايل به خريد شيريني تر، اطمينان حاصل شود كه در يخچال نگهداري شده و از بسته‌ بندي‌هاي مطلوب برخوردار باشد.

 شريفي مجوزهاي بهداشتي، علامت استاندارد و درج مشخصات شيريني پزي ( شامل نام، نشاني و  آرم مخصوص آن واحد بر روي بسته بندي)  را از نكات ضروري در هنگام خريد شيريني دانست.

وي يك توصيه كلي در مورد همه مواد غذايي بسته بندي شده نيز داشت و تاكيد كرد: در صورت عدم مشاهده مشخصات شامل: پروانه ساخت از وزارت بهداشت -تاريخ انقضا و توليد - شرايط نگهداري- نشاني كارخانه -درج علامت استاندارد و ... روي محصولات و يا آثار پاك شدگي مشخصات، از خريد آن ماده غذايي، اجتناب گردد.  در صورت مشاهده هرگونه تخلفات بهداشتي در حوزه غرب اهواز مراتب را به سامانه 190 ( سامانه شكايات مردمي) اطلاع دهند تا در كمترين زمان ممكن موردشكوايه تاحصول نتيجه از سوي كارشناسان بهداشت محيط غرب اهواز پيگيري شود.


برگشت به تلکس خبرها