صفحه اول    درباره وب دا    معرفی رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه    تماس با ما  
جمعه، 1 تیر 1397 - 13:34   
  سرخط اخبار:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 11182صفحه نخست » اخبارسه شنبه، 22 فروردین 1396 - 18:14
دکتر موگهی: دانشگاه علوم پزشکی اهواز بدلیل فضای باز و پرنشاط فرهنگی و سیاسی،جزو 3دانشگاه برتر در کشور میباشد
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حوزه های مختلف و با تنوع زیاد، مشغول به فعالیت است و امنیت و آرامشی که در دانشگاه ما حاکم است، ناشی از درک و فهم بالای دانشجویان این دانشگاه است که با سعه صدر بالا میدانند چه کاری را در چه سطحی و در چه موقعیتی انجام دهند.

شنبه 19 فروردین ماه 1396 آیین بدرقه دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و تجلیل از فعالین کانون های فرهنگی و هنری و تشکلهای دانشجویی دانشگاه با حضور دکتر دکتر موگهی: دانشگاه علوم پزشکی اهواز بدلیل فضای باز و پرنشاط فرهنگی و سیاسی،جزو 3دانشگاه برتر در کشور میباشداسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر علی خدادادی قائم مقام رئیس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین آیت عادلی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر فرهاد حمزه لویی مدیر امور فرهنگی، دکتر بیژن حسین پور مدیر امور دانشجویی، مهندس محمد علی افشه مدیر تربیت بدنی ، معاونین فرهنگی دانشکده و دانشجویان فعال دانشگاه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در محل تالار شهدای دانشگاه برگزار شد.

دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این مراسم که مسئولین و اعضاء بسیج دانشجویی ، انجمنهای اسلامی ، هیات دانشجویی محبان اهل بیت (ع) ، انجمنهای اسلامی ، کانونهای فرهنگی و هنری ، شورای صنفی مرکزی ، مدیر مسئولین نشریات دانشجویی و راه یافتگان به هشتمین حشنواره فرهنگی دانشگاههای کشور حضور داشتند با تبریک فرا رسیدن سال نو و ولادت با سعادت امام جواد (ع) گفت: هدف از برگزاری این مراسم، تقدیر از فغالین فرهنگی و اجتماعی دانشجویی در سال 95 ، هماهنگی جهت فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه سال 96 و همچنین بدرقه دانشجویان راه یافته به هشتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان کشور جهت عزیمت به تهران (محل برگزاری جشنواره) است.

موگهی با بیان اینکه به گواه مدیران عالی رتبه مقامات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حوزه فرهنگی، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز جزو حداقل یکی از سه دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور در حوزه فرهنگی است افزود: این جایگاه صرفا نه بخاطر کسب رتبه دوم کشوری در جشنواره فرهنگی قبلی ، کسب رتبه سوم کشوری در آخرین جشنواره قرآن و عترت ، کسب عنوان دانشگاه نمونه نمازی در دو سال پی در پی در استان ، کسب رتبه ممتاز در آخرین ارزیابی ادارات مشاوره دانشجویی کشور و نه بخاطر کسب رتبه دوم کشوری در شوراهای انضباطی و سایر عناوین مشابه که بلکه بدلیل به دلیل وجود فضای باز و پرنشاط فرهنگی و سیاسی و البته در راستای ارزشهای دینی و انقلابی می باشد .

وی خاطرنشان ساخت: دانشگاه شما و ما، در سطح استان یکی از دانشگاه هایی بود که کمترین تنشها و چالشها را در سال 95 داشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ادامه داد: هرجایی که به نمایندگی از دانشگاه بزرگ جندی شاپور شرکت کردم، به لطف تلاشهای شما فعالین حوزه های فرهنگی و اجتماعی و همچنین تدبیر و درایت مسئولین و کارشناسان دانشگاه سربلند و مفتخر بودم.

موگهی خاطرنشان کرد: دانشجویان عزیز در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حوزه های مختلف و با تنوع فراوان، مشغول به فعالیت هستند و یکی از مهمترین علل وجود فضای فرهنگی با نشاط و توام با آرامشی که در دانشگاه ما حاکم است، ناشی از درک و فهم بالای دانشجویان این دانشگاه است که با سعه صدر ، بصیرت و دوراندیشی میدانند چه اقدام و فعالیتی را در چه سطحی و در چه موقعی انجام دهند.

دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با تشکر از کلیه فعالین دانشجویی در این حوزه اذعان داشت: دبیران و مسئولین این تشکل ها و کانون ها در دانشگاه بخوبی این عرصه را در کنترل خود دارند و می دانند که در فضای آرام هست که میتوان با منطق حرف زد و حرکت کرد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در مسیر انجام فعالیت های مختلف فرهنگی و اجتماعی منجمله تنگناهای کمبود نیروی انسانی کارشناس ، فضای فیزیکی جهت فعالیتهای فرهنگی و کمبود اعتبارات در سال 95 با آن دست و پنجه نرم کرده بودند، گفت: این مشکلات ارزش کار شما و ما را بالاتر می برد که در چنین شرایطی با تلاش و کوشش، رسالت فرهنگی خود را بخوبی انجام میدهیم و این مشکلات، مسائل حادی نبودند که بخواهند نظم و انسجام فعالیتهای فرهنگی در دانشگاه را بهم بزنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه با ورود به سال جدید لازم است که همه با هم همگام و هم راستا باشیم اظهار کرد: باید همه کمک کنیم که هم راستا با هم وضعیت فرهنگی دانشگاه را ارتقا دهیم، لذا لازم است هدفی را برای خود مشخص کنیم و آن نباید چیزی جز رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی برای خودمان و جامعه باشد.

وی در ادامه افزود: برای رسیدن به این هدف والا نیاز به نقشه راهی داریم که این نقشه راه همان دین است که خالق انسان با شناختی که از او دارد برایش مشخص کرده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به در این راه لازم است که جامعه ای مترقی از نظر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی داشته باشیم، بیان داشت: زیربنای تمام این مسائل فرهنگ است، اگر فرهنگ مترقی باشد سایر حوزه ها نیز مترقی خواهد بود.

وی افزود: پس هیچ نسخه شفابخش دیگری جزفرهنگ دینی برای رسیدن به سعادت بشری وجود ندارد، لذا همه باید در این راه هم پیمان شویم و در راستای توسعه، تعمیق و ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و انقلابی با هم فعالیت کنیم که لازمه این شروع ، اندیشه ورزی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه خروجی فعالیت های فرهنگی براحتی در کوتاه مدت قابل ارزیابی نیستند ، گفت: لازم است که فعالیت فرهنگی انجام شود و در سال جدید انتظار رسیدن به بلوغ این فعالیتها در دانشگاه را داریم .باید این فعالیتها در راستای رفع یک مشکلی باشد که جامعه درگیر آن است بعنوان مثال یکی از علل عدم حمایت از تولید داخلی کیفیت ضعیف برخی تولیدات داخلی است که آنهم ناشی ازنادرست بودن فرهنگ کار است و با انجام کار فرهنگی در این زمینه میتوان به کیفیت مطلوب در تولید کالای ایرانی و در نهایت حمایت از آن دست یافت . در اینخصوص ، هشت سال دفاع مقدس در خصوص مسئولیت پذیری و فرهنگ کار، سراسر درس و تجربه است.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به سفارشات دینی در خصوص صبر و گذشت در مواقعی که حتی کاملا حق بدست ما است ولی به صلاح جامعه نباشد اشاره کرد و گفت: مسائل زیادی در جامعه وجود دارد مانند عدم پایبندی به قوانین و مقررات که ما از آن رنج می بریم که لازم است در رفع آنها کار فرهنگی شود.

وی با دعوت همه دانشجویان به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر گفت:. هر کشوری بدنبال منافع کشور خود است وبحث انتخابات در هر کشوری برای سایر کشورها دارای پیام همبستگی و عدم اجازه به دخالت بیگانه در امور هر کشوراست . مهمترین علت امنیت و آسایش کنونی در کشور ماهمبستگی ملت با حاکمیت است، بنابراین لازم است ما در هر جایگاهی که هستیم همه را به پای صندوق های رای دعوت کنیم.

موگهی با تقدیر از دانشجویان، کارکنان و اعضاء هیئت علمی شرکت کننده در جشنواره فرهنگی و هنری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیان داشت: با توجه به اینکه در جشنواره سال گذشته، دانشگاه مقام دوم کشوری را بدست آورد، امیدواریم امسال طبق برنامه ریزی که شده است به مقام اول کشوری که لایق زحمات دانشجویان ما است، دست یابیم.

وی با بیان اینکه جشنواره، وسیله است و هدف ایجاد شور فرهنگی در دانشگاه می باشد، گفت: از راه یافتگان به جشنواره فرهنگی، انتظار داریم بعنوان سفیران فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بدرخشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درپایان با آرزوی موفقیت برای راه یافتگان به هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری وزارت بهداشت و بیان اینکه در جشنواره سال گذشته، 18 اثر و در جشنواره امسال 42 اثر به مرحله کشوری جشنواره راه پیدا کردند اظهار داشت: ما به عنوان مسئولان دانشگاه، تمام تلاشمان را و آنچه از دستمان برآمده برای موفقیت شما در این جشنواره انجام داده ایم و امیدواریم نتیجه لازم با همت شما عزیزان کسب گردد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق این سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز میباشد
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان بندرماهشهر