صفحه اول    درباره وب دا    معرفی رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه    تماس با ما  
یکشنبه، 25 آذر 1397 - 03:25   
  سرخط اخبار:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 13527صفحه نخست » اخبار بیمارستان هاشنبه، 19 اسفند 1396 - 13:48
آماده سازی بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز در آستانه نوروز 97
سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز در نشست هماهنگی ارائه خدمات در تعطیلات نوروز 97 با موضوع " طرح نوروزی ارائه خدمات درمانی و تشخیصی در مراکز درمانی" تاکید کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی مناسب درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی موردنیاز در ایام نوروز فعالیت خود را در طول اجرای طرح استمرار بخشند.

آماده سازی بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز در آستانه نوروز 97  به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر ساسان موگهی در این نشست که در قالب مانور دورمیزی با حضور اعضای مرتبط با موضوع در محل مرکز فرماندهی مدیریت بحران بیمارستان برگزار شد، اظهارکرد: درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی که پیش بینی می شود در ایام نوروز مراجعه کننده خواهد داشت، ضرورت دارد بر اساس برنامه ریزی مناسب و مشخص شدن پزشکان مربوطه، فعال باشند و خدمات لازم را در این ایام به مهمان نوروزی و مردم شهر ارائه دهند.

 


وی در خصوص یکی از بندهای این دستورالعمل جلسه مبنی بر لزوم حضور آمبولانس در بیمارستان در روزهای عید نوروز گفت: به منظور ارائه خدمات فوری و انتقال به موقع بیمار در ایام نوروز هماهنگی های لازم با فوریت های پزشکی 115 صورت بگیرد که حضور دو دستگاه آمبولانس در بیمارستان قطعی و به عنوان مصوبه دیگر این جلسه ثبت شود.

 


سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز همچنین بر ایجاد هماهنگی با گروه های آموزشی جهت حضور فعال پزشکان در درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی و در بخش های بیمارستان در ایام نوروز تاکید کرد و افزود: در خصوص حضور متخصصان داخلی، زنان، اطفال، جراحی، بیهوشی و قلب در ایام نوروز باید برنامه ریزی مناسب صورت بگیرد.
 

 

دکتر موگهی در ادامه جلسه درباره واحد پشتیبانی و تاسیسات و مشکلات پیش روی این واحد اظهارکرد: به منظور رسیدگی به موقع و مناسب به مسایل مربوط به تاسیسات از جمله سیستم های برق رسانی بیمارستان، کارگروه ویژه ای شکل گرفت؛ در این رابطه باید از تمام ظرفیت های درون بیمارستانی، درون دانشگاهی و برون دانشگاهی استفاده شود.

 


به گزارش روابط عمومی؛ جلسه کمیته مدیریت بحران با موضوع دستورالعمل های طرح نوروزی ارائه خدمات در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد و کلیه بندهای مربوط به این دستورالعمل با دکتر موگهی سرپرست بیمارستان، دکتر دلیرروی فرد معاون آموزشی، دکتر نژاد کوتی معاون درمان مرکز و اعضای کمیته به منظور برنامه ریزی جهت ارتقای سطح ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در ایام نوروز برگزار شد.

 


در بخشی از دستورالعمل طرح مذکور که توسط بریهی دبیر کمیته مدیریت بحران قرائت شد، آمده است؛ با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروز و افزایش تردد مسافران و لزوم حفظ و ارتقای آمادگی کلیه واحدهای بیمارستانی به ویژه اورژانس ها، بخش های ویژه و اتاق های عمل و واحدهای پشتیبانی و خدماتی لازم است اقدامات مربوطه در دستورکار روسای بیمارستان ها، مدیران داخلی، مدیران پرستاری، گروه های آموزشی، دستیاران و سایر پزشکان متخصص و عمومی و همه مسئولان بخش ها و واحدهای تابعه قرار بگیرد. طرح نوروزی براساس اعلام معاونت درمان دانشگاه از تاریخ 96/12/23 آغاز می شود و تا 97/01/15 ادامه دارد.
 

 

با توجه به اینکه تعطیلی خدمات در بخش خصوصی و مطب ها در ایام نوروز باعث افزایش بار مراجعه ها به مراکز درمانی و به ویژه بیمارستان های دولتی می شود و این موضوع موجب ازدحام و شلوغی در اورژانس ها می شود، لازم است با هماهنگی کلیه واحدها تدابیر لازم جهت استمرار فعالیت درمانگاهی، بیمارستانی و کلینیک های ویژه و افزایش ساعت کاری آن ها در روزهای تعطیل اتخاذ شود.
 

 

در ادامه این نشست بر لزوم فعالیت داروخانه ها در تعطیلات نوروزی و کامل بودن استوک های دارویی و همچنین بر کالیبراسیون تجهیزات تشخیصی، تصویربرداری و آزمایشگاهی و حصول اطمینان از کارکرد مناسب و صحیح این تجهیزات تاکید شد.

 


همچنین به منظور جلوگیری از کاهش توان ارائه خدمات تخصصی، ضرورت یافت برنامه ریزی نیروی انسانی جهت تامین نیروی تخصصی کادر درمانی و هماهنگی در ایام مرخصی پرسنل و متخصصان انجام شود و کلیه مدیران پرستاری و سوپروایزرهای بیمارستان موظف اند اطلاعات لازم را در زمان پایان شیف در سامانه مربوطه ثبت کنند که این اقدام در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز در حال انجام است.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق این سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز میباشد
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: افتتاح مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) در استان خوزستان